Studnie PP DN 1000

DLA WSUWANYCH SYSTEMÓW RUROWYCH

Zgodnie ze swoją misją ROMOLD po raz kolejny zmodyfikował i unowocześnił konstrukcję studni. Nowa studnia ROMOLD PP DN 1000 odpowiada dyrektywom opublikowanym w nowej normie PN-EN 13598-2.

Nowa technologia zastosowana przez ROMOLD połączyła zalety obu systemów - betonowego i tworzywa sztucznego. Nowy produkt ROMOLD ma w sobie łączyć cenę porównywalnej studni betonowej z małą wagą, długowiecznością, elastycznością i szczelnością, przy zachowaniu wszystkich zalet zabudowy oraz znanego z jakości systemu ROMOLD.

ROMOLD, będąc pionierem w wielu krajach UE w dziedzinie przemysłowej produkcji studni z tworzywa sztucznego, wykorzystał całą swoją wiedzę i doświadczenie stając się ekspertem w technicznych szczegółach i elastyczności systemu ROMOLD.

 

nowe możliwości!

 • Zwiększona stabilność.
 • Regulacja wysokości co 1 cm.
 • Wtrysk, pełna ścianka, 100% nowy materiał, bez środków spieniających.
 • Nowa koncepcja stopni, zgodna z BG/GUV.
 • Zoptymalizowane użebrowanie = lepsze zazębienie z gruntem.
 • Jedyna w swoim rodzaju i sprawdzona uszczelka 3-stronna: Triple-Safety-Seal.
 • Jasnoszary, antypoślizgowy spocznik.
 • Wersja I PP: dwustronny, elastyczny system mufowy + / - 7,5 ° I PE wersja: spawane rury.
 • Zoptymalizowana hydraulika kinety: lepsze właściwości przepływu.
 • Jaśniejszy inliner (kineta ze spocznikiem).
 • Płaska równa powierzchnia dna podstawy.

specyfikacja techniczna:

 

CHARAKTERYSTYKA

Studnia PP DN 1000 wejście DN 625: 1 dopływ, proste przejście, studnia włazowa DN 1000, nominalna średnica DN/OD 160. Studnia włazowa DN 1000 z polipropylenu (PP) zgodnie z PN-EN 13598-2 i PN-EN 476, wykonana w 100% z nowego materiału, bez udziału materiału z recyklingu, wyłącznie z jednego gatunku materiału i bez dodatków spieniających, zabezpieczona przed wyporem wersja do zabudowy do 5,0 m słupa wody gruntowej, elementy prefabrykowane pełnościenne z zewnętrznym ożebrowaniem, pierścienie i stożek z częścią mimośrodową wykonane ze zintegrowanymi, odpornymi na korozję wznoszącymi jasnoszarymi stopniami, 3-wargowa uszczelka „triple safety seal“ zgodnie z EN 681-1 EN 1277 jako uszczelka elementu, podstawa studni z odpornym na odkształcenia płaskim dnem; jasnoszara kineta, zapewniająca łatwą inspekcję, ze standardowym spadkiem 0,5%, proste przejście, dopływ i odpływ DN/OD 160 wykonany jako złączka (kielich) do elastycznego przyłączenia na stronie zewnętrznej rur gładkich z tworzywa sztucznego, kąt zmienny pionowo i poziomo, wysokość spocznika 1/1 D, powierzchnia spocznika jasnoszara, powierzchnia spocznika antypoślizgowa. Betonowy pierścień odciążający z żelbetu mim. C 35/45 z zabezpieczeniem przed przesunięciem dostępnego w handlu włazu LW 625, obciążalność SLW 60 lub klasa D 400 zgodnie z EN 14802. Wysokość studni dno wykopu - poziom terenu.

Stożek studni PP DN 1000

 

Pierścień studni PP DN 1000

wys. 100
wys. 75
wys. 50
wys. 25

 

Podstawa studni PP DN 1000 - kineta prosta.

Podstawa studni PP DN 1000 - kineta prosta z dopływami.

Podstawa studni PP DN 1000 - kineta pod kątem.

 

Uszczelka międzyelementowa

 

Akcesoria