systemy ciśnieniowe romold

PLANUJ PRZYSZŁOŚĆ Z TWORZYWEM SZTUCZNYM

Zastosowanie studni z tworzyw sztucznych w systemach kanalizacji ciśnieniowej ze względu na trwałość materiału, absolutną szczelność, wysoką jakość, wydajność i wiele innych korzyści, jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych studni betonowych.

Polietylen to przyjazny dla środowiska materiał, który spełnia wszystkie powszechnie znane normy i jest łatwy w stosowaniu podczas obróbki. Jego spawalność zapewnia szczelność. Materiał ten jest odporny na chemiczne oddziaływanie agresywnych ścieków, jest wytrzymały na obciążenia mechaniczne i erozję. Polietylen stanowi bezpieczne rozwiązanie dla systemów ciśnieniowych. W aplikacjach ROMOLD wykorzystywany jest tylko 100% nowy materiał.

Firma ROMOLD, oprócz rozwiązań systemowych, oferuje największy na świecie asortyment produktów i rozwiązań dla indywidualnych potrzeb.

warto wiedzieć

Gotowe systemy pompowe ROMOLD z PE są zabezpieczone przed działaniem sił wyporu i odporne na najazd pojazdów (do klasy D). Posiadają wzmocnioną podstawę i są wyposażone w jedną lub dwie pompy do odporwadzania wody drenażowej, wody brudnej i ścieków.

 

zalety systemu romold

 

połączenia rurowe

Możliwości połączeń rur są nieograniczone i mogą zostać zaprojektowane w dowolnej średnicy dla każdej lokalizacji.

 

Uszczelka rury wlotowej - IS

Uszczelka wlotowa ROMOLD IS to uszczelka wargowa z elastomeru SBR do łączenia rur PVC-U, rur PE i rur PP, zgodna z normą DIN.

 

Uszczelka międzyelementowa - ES

Dzięki trójwarstwowej uszczelce Triple-Safety-Seal z EPDM, ciśnienie wzrastające wewnątrz lub zewnątrz zwiększa efekt uszczelniający.

 

regulacja wysokości

Poprzez skrócenie górnej części stożka, wysokości studni mogą być regulowane w prosty i dokładny sposób.

 

 

stopnie włazowe

Dostępne w różnych wersjach, antypoślizgowe i odporne na korozję. W studniach DN 800 i DN 1000 zamontowane fabrycznie.

 

 

kuliste dno pompowni

Kuliste dno pompowni optymalizuje pracę pompy i minimalizuje zaleganie resztek ścieków w zbiorniku.

 

 

zabezpieczenie przed wyporem

Studnie ROMOLD standardowo są wyposażone w ożebrowanie zewnętrzne, które zazębiając się z glebą, stanowi naturalną ochronę przed wyporem.

 

 

 

 

Podstawa stabilizująca

Pompownie z dnem kulistym wyposażone są w specjalne podstawy stabilizujace, które umożliwiają wypoziomowanie i posadowienie nawet przez jedną osobę.